Megpályázható állások

Az LFGEB a 2020/2021-es tanévkezdésre a következő, helyi szerződéses állásokra keres jelentkezőket:

  • Laboráns
  • Természettudományos tárgyakat oktató pedagógus

A részletek megtalálhatóak lentebb.

Feladatok :

  • A természettudományos tantárgyakat oktató pedagógusok segítése a gyakorlati feladatok előkészítésében az általuk adott iránymutatásoknak megfelelően.
  • A diákok által a tanárok felügyelete mellett elvégzett kísérletek előkészítése.
  • A pedagógus kérésére a természettudományos órákon a gyakorlati feladatok elvégzésekor segítségnyújtás a diákoknak.
  • A tantermekben, a laborokban és az előkészítő helyiségekben a használt anyagok eltakarítása és az eszközök megtisztítása.
  • Részvétel a helyiségek, a speciális eszközök, és az ezekhez használt felületek biztonsági szempontokat figyelembe vevő karbantartásában.
  • Tájékozódás a természettudományos gyakorlati foglalkozásokon, és az azokra való felkészülésben felhasznált speciális anyagok alkalmazására és tárolására vonatkozó biztonsági szabályokról.

Elvárások :

  • Módszeresség, fegyelem és képesség csapatban való munkára
  • Képesség a munka önálló megszervezésére a diákok órarendjéhez alkalmazkodva
  • Alkalmazkodóképesség, hiszen lehet szó, mind a kémiai mind a biológiai laborban történő munkáról.
  • A francia  vagy az angol nyelv ismerete szükséges.

Heti munkaidő: 25 óra

A fizetés a tapasztalattól és a kompetenciáktól függ.

Kérjük önéletrajzát és motivációs levelét az alábbi címre küldje: secretariat@lfb.hu.

Contexte local

  • Vous serez amené(e) à exercer au collège et au lycée, en concertation avec vos collègues de sciences (Physique, Sciences de la Vie et de la Terre, Technologie) et les autres professeurs sur des projets interdisciplinaires.
  • Vous mettrez en œuvre les programmes de l’Education nationale française en vous appuyant sur les référentiels disciplinaires.
  • Vous développerez l’enseignement pratique en familiarisant les élèves à la manipulation et à l’expérimentation.
  • Vous participerez à l’organisation des épreuves d’entraînement aux différents examens (Brevet, Baccalauréat).

Compétences générales

  • Maîtriser la langue française à des fins de communication
  • Agir en éducateur responsable et selon des principes éthiques
  • Connaître les processus d’apprentissage et prendre en compte la diversité des élèves
  • Intégrer les éléments de la culture numérique nécessaires à l’exercice de son métier
  • Entretenir une relation de confiance avec les parents d’élèves
  • Coopérer avec les partenaires de l’école (Institut français, Musées, écoles bilingues…)
  • Maîtriser les savoirs disciplinaires et leur didactique dans le cadre des programmes
  • Évaluer les progrès et les acquisitions des élèves

Principaux éléments pris en compte lors de l’étude du dossier de candidature

  • Diplômes/concours professionnels/universitaires
  • Notes et appréciations pédagogiques (Rapports d’inspection…).
  • Expérience de l’enseignement en collège et en lycée.
  • Eléments de formation continue (formateur/stagiaire)
  • Expérience particulière des Technologies de l’Information et de la Communication
  • Parcours professionnel et expérience de l’étranger

15h / semaine

Salaire  modulé en fonction de l’expérience et des compétences, à préciser.

Merci d’envoyer votre candidature à secretariat@lfb.hu accompagnée d’un Curriculum Vitae et d’une lettre de motivation.